Adalar Vakfı

Adalar'ın Kültür Hayatında...

PROJELER

Adalar Müzesi

Adalar Müzesi

İstanbul'un ilk kent müzesi 6 yıldır açık

Detaylar
Adalı Dergisi

Adalı Dergisi

12 yıldır Adalar'ın yazılı ve görsel vitrini

Detaylar
ATGM

ATGM

Adalar'da sürdürülebilir turizm için girişim

Detaylar
Adalı Yayınları

Adalı Yayınları

Adalar'a özel kütüphane oluşuyor. 55. kitabımız yayımlandı

Detaylar

Adalar Vakfı özellikle son yıllarda kendi amacı ve hedefleri ile yüzde yüz örtüşen projeler gerçekleştirmiştir. Yayıncılık, kültürel miras ve müzecilik, kültür merkezi ve turizm alanlarında gerçekleştirilen bu projeler Adalar için kalıcı eserler yaratmıştır. 

Devamını oku...

Adalar Vakfı, Adalar Belediyesi ortaklığıyla 2010 yılında Adalar Müzesi’ni kurmuştur. Büyükada Aya Nikola mevkiinde bulunan müze merkezi, müzenin kalıcı ve süreli sergi bölümlerini, arşiv,  kütüphane, müze dükkanı ve dükkanı içeren 1000 m2’ye yakın kapalı alana ve 800 m2’lik açık alana sahiptir. Büyükada merkezinde Çınar caddesi üzerinde müzenin yıllık sergilerinin yapıldığı 800 m2’lik Çınar müze alanı da bulunmaktadır.

Devamını oku...

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından İstanbul’da ilk kez başlatılan turizm destekli fon programına 100’e yakın başvuru arasında kabul edilen 18 projeden biri Adalar Turizm Geliştirme Merkezi projesi oldu.

Adalar Vakfı’nın, Heybeliada Gönüllüleri derneği ortaklığı ve Adalar Belediyesi ile TURAD (TURizm Araştırmaları Derneği) işbirliğiyle yürüttüğü proje, Adalar’ın turizm açısından eksiklerini tamamlamayı hedeflemekteydi.

Çok kapsamlı bir faaliyet planı olan proje, Kasım 2012 - Kasım 2013 tarihleri arasında bir yıllık zaman diliminde gerçekleşti ve İKA’nın başarılı projeleri arasında yer aldı.

Devamını oku...

Adalı Dergisi Adalar Vakfı'nın 2003 yılından beri yayınladığı İstanbul Adaları (Prens Adaları) üzerine herşeyi içeren bir süreli yayındır.

Devamını oku...